close PF2017

Zavedení nové technologie selektivního pájení

Rádi bychom Vás informovali o nově zavedené technologii ve výrobě elektroniky, konkrétně v oblasti elektrotechnického pájení. Jedná se o zařízení pro selektivní pájení VERSAFLOW 3/45 od společnosti ERSA, které doplnilo stávající systémy klasické vlny a pájení v parách. Nový systém pájení byl instalován včetně vyvíječe molekulárního dusíku, který se používá jako ochranná atmosféra během procesu pájení.

VERSAFLOW 3/45 představuje třetí generaci modulární selektivně pájecí platformy, pro pájení spodní strany desek plošných spojů (DPS). Instalovaná verze je v provedení in-line se segmentovým dopravníkem. Pájená DPS prochází postupně třemi fázemi. V první fází se nachází přesný Drop-Jet fluxer, který s velkou přesností nanáší tavidlo pouze na pájená místa. V druhé fází dochází k předehřevu DPS. Poslední fáze zahrnuje samotné pájení, které probíhá za přítomnosti ochranné dusíkové atmosféry. Tryska s mini-vlnou, stejně jako Drop-Jet fluxer, se řídí předem nastaveným programem. Přítomnost ochranné atmosféry zaručuje kvalitu spoje a zabraňuje nežádoucí oxidaci. Pohyb trysky se děje v plném třírozměrném prostoru, zatímco DPS je statická. V jednom zařízení je možno pájet s olovnatou i bezolovnatou technologií.

Nová technologie přináší spoustu výhod, které vedou jak k vyšší kvalitě výroby, tak i samotných výrobků. Předně je třeba zmínit vysokou flexibilitu, dodržení vysoké kvality při opakované výrobě, zamezení vzniku zkratů u malých roztečí vývodů, menší tepelné namáhaní, kontrola pájecího procesu díky instalované kameře, individuální nastavení parametrů pro danou DPS, automatizace procesu.


VERSAFLOW3/45

Zpět na aktuality