close PF2017

Reflektor RLGO1 podle norem GOST

Firma MSV Elektronika představila funkční vzorek LED dálkového reflektoru RLG01 vyvíjeného dle norem GOST, tedy pro aplikace do vozidel širokého rozchodu RŽD a postsovětských zemí. U těch jsou totiž požadovány hodnoty svítivosti reflektorů pro normální světlo v rozmezí  6,4 do 9,6 x 105 cd, pro tlumené pak od 0,7 do 1,2 x 105 cd, což je oproti evropským standardům zhruba desetinásobek! Jako zdroj světla je u tohoto reflektoru použito 120 vysoce svítivých LED diod v kombinaci s originálně navrženou optikou.

V současné době je vyvíjen prototyp tohoto reflektoru, na kterém je použito jen 96 vysoce svítivých LED diod. Mechanická část reflektoru je tvořena masivním aluminiovým rámem, který mimo jiné slouží jako chladič k odvedení ztrátového tepla z LED, driverů a napájecích zdrojů. K hlavní mechanické hliníkové části je připevněn rám, určený k montáži reflektoru na vůz a k následnému nastavení světelného toku v požadovaném směru.

RLG01 je přizpůsoben pro provoz na napájecí síti Unom = 110VDC (77 – 137,5V/DC), na přání zákazníka lze přizpůsobit i pro jiné napěťové soustavy (48V, 72V atd.). Reflektor disponuje dvoustavovým diagnostickým výstupem (1/0), kterým jsou signalizovány případné poruchy. Dva kusy těchto prototypů MSV elektronika představí na podzim tohoto roku a to na mezinárodním veletrhu InnoTrans 2014, konkrétně pak na lokomotivě 794 firmy CZ LOKO. Vystavované prototypy by již měly splňovat požadavky norem GOST 12.2.056-81 a GOST 15-150-69.

Zpět na aktuality