close PF2017
Kontaktujte nás

Osobní vozy

Řada 054

054

Realizace: 2006-2012
Počet: 98ks
Výrobce: Krnovské opravny a strojírny s.r.o.
Provozovatel: České dráhy a.s.

Přípojné vozy ř. 054 jsou modernizovány společností Krnovské opravny a strojírny s.r.o. pro soupravy s vozy řady 854/954, popř. 843/043/943 a 842.

Firma MSV elektronika zpracovala projekt elektro, zahrnující mj. jeho přestavbu na napětí 24 Vss a dosazení zásuvek a kabelu pro přenos signálů násobného řízení vozidel NVL, vlakový rozhlas, osvětlení vozu, ovládání dveří, přemostění záchranné brzdy, zastávky na znamení a diagnostiky.

MSV elektronika dodává kompletně vystrojený rozvaděč RTO s vozidlovým počítačem DPV_054 stavebnice ModuRail, grafickým LCD displejem ZJS01zjs01 pro ovládání subsystémů vozidla (zásobování elektrickou energií, ovládání dveří, vodní hospodářství, topení/větrání, osvětlení) a jednotkou hlídání izolačního stavu HIS01.

Vedle elektrického rozvaděče dodává řídící jednotky protismyku ASS06, řídící jednotky vstupních a přechodových dveří DCS04, návěstní světla LED BKS02, řízení vodního hospodářství BVH10, stavoznaky BSV05 a BSV06, panely signalizace WC TIP01 a informační panely cestujících TIS02_ZNZ12 s reproduktorem a s funkcí zastávky na znamení.

Řada Aee/Bee, Apee/Bpee

Bee

Realizace: 2008/2010 – 2011
Počet: 40 + 60ks
Výrobce: ŽOS Trnava a.s. / Movo s.r.o.
Provozovatel: České dráhy a.s.

Vozy první a druhé třídy typů Aee/Bee a Apee/Bpee  byly modernizovány ve dvou etapách ve společnostech ŽOS Trnava a Movo.

MSV elektronika dodala pro modernizované vozy elektronické komponenty vodního hospodářství – panely WC s řídící jednotkou BVH01 (1.série) nebo BVH02 (2.série), stavoznaky, signalizaci obsazenosti WC.

Bdghmeer

Bdghmeer

Realizace: 2010-2013
Počet: 24ks
Výrobce: ŽOS Trnava a.s.
Provozovatel: ŽSSK a.s.

Vozy Bdghmeer pro ŽSSK jsou modernizovány ve společnosti ŽOS Trnava.

Vůz má hybridní interiér s velkoprostorovým oddílem pro 12 osob, 5 oddíly se 6 sedadly, rozšířeným prostorem pro dopravu zavazadel a kol a služební oddíl. Přepravu hendikepovaných cestujících usnadňují zvedací plošiny pro invalidy.

Pro modernizaci dodává MSV elektronika ovládání dveří (bloky elektroniky s řídící jednotkou DCS04), řízení systému WC a vodního hospodářství (panely WC s řídícími jednotkami BVH01) a řízení plošin pro invalidy SOP02.

Bdteer

bdteer

Realizace: 2011-2013
Počet: 70ks
Výrobce: ŽOS Trnava a.s.
Provozovatel: ŽSSK a.s.

Vůz Bdteer ŽOS Trnava představuje kompletní rekonstrukci osobního vozu Bdt 21-08.

Při rekonstrukci byl vůz vybaven novými okny s atermickými skly, nástupními a přechodovými dveřmi, klimatizací a vakuovým WC.

Vůz nově splňuje podmínky pro zařazení do režimu RIC, včetně podpory všech běžných napájecích napětí a přítomnosti zásuvek pro UIC kabel.

Pro modernizaci dodává MSV elektronika ovládání dveří (bloky elektroniky s řídící jednotkou DCS04)  a řízení systému WC a vodního hospodářství (panely WC s řídícími jednotkami BVH01).

BDbmrsee

bdbmrsee

Vozy ř. BDbmrsee jsou modernizovány ve společnostech ŽOS Trnava a Movo.

MSV elektronika dodává pro modernizované vozy řízení vstupních dveří s elektrickým ovládáním, ovládání plošiny pro invalidy, řídící jednotku elektronického protismyku a ovládání magnetické brzdy.

Bbdgmsee

Bbdgmsee

Realizace: 2012-2013
Počet: 62ks
Výrobce: ŽOS Trnava, Movo/Pars Nova a.s.
Provozovatel: České dráhy a.s.

Vozy Bbdgmsee jsou modernizovány ve společnostech ŽOS Trnava a Movo/Pars Nova.

MSV elektronika dodává pro modernizované vozy řízení vstupních dveří s elektrickým ovládáním, ovládání plošiny pro invalidy, řídící jednotku elektronického protismyku a ovládání magnetické brzdy.

MSV elektronika dodává bloky řízení elektricky ovládaných dveří Blok elektroniky 003 (řídící jednotka ECD07ecd_07), moduly ovládání zvedací plošiny pro inavlidy SOP02Rsop02_r a SOP02Vsop02_v, rozvaděče plošiny, řídící jednotku elektronického protismyku ASS06.1ass06_1, skříň magnetické brzdy s řídící jednotkou RMB01 a ovládáním pomocí jednotky Disply03.

Bdmpee (Bmpee)

Bdmpee

Realizace: 2013-2014
Počet: 40ks
Výrobce: Pars Nova a.s.
Provozovatel: České dráhy a.s.

Modernizovaný osobní vůz pro dálkovou dopravu nabízí nový velkoprostorový interiér, klimatizaci, elektrické zásuvky, elektronický audiovizuální systém a nové toalety. Jejich nasazení se předpokládá na dálkových vlacích EuroCity a Expres.

MSV elektronika dodává bloky řízení elektropneumaticky ovládaných dveří Blok elektroniky Bdmpee DI DC (řídící jednotka SOD05/C), Blok elektroniky Bdmpee DVPR (řídící jednotka SOD05/F), jednotka synchronizace CAN_MINI_IN, řídící jednotku elektronického protismyku ASS06.1ass06_1, skříň magnetické brzdy s řídící jednotkou RMB01 a ovládaním pomocí jednotky Displey03.

Balm_U

Balm_U

Realizace: 2006-2007
Počet: 15ks
Výrobce:
Provozovatel: JHMD a.s., České dráhy a.s.

Přípojné vozy Balm jsou provozovány na úzkorozchodných tratích Jindřichohradeckých místních drah a Českých drah (Osoblaha). Vozy byly vybaveny optickým a akustickým informačním systémem cestujících, který se skládá z řídící jednotky s digitálním hlásičem BIS01BIS01 ve skříni Modurail_Balm_U a vnitřními tabulemi TIS02tis02 s reproduktory.

Informační systém může být ovládán z vozu Balm pomocí jednotky Disply03 nebo z trakčního vozidla prostřednictvím mezivozové komunikace NVL.