close PF2017

Řada 380 (109E)

Realizace: 2006-2011
Počet: 20ks
Výrobce: Škoda Transportation a.s.
Provozovatel: České dráhy a.s.

Elektrické lokomotivy ř. 380 České dráhy a 381 ŽSSK jsou určeny pro vazbu vlaků kategorie EC/IC a rychlíků, stejně jako rychlých nákladních vlaků na území České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska, Polska a Maďarska a koridorech Evropské unie, elektrizovaných systémy 3 kVss, 25 kV/50 Hz a 15 kV/16,7 Hz.

MSV elektronika je dodavatelem modulu nadřazeného řízení lokomotivy CRV_AVV, zajišťujícího řízení trakčních a brzdových systémů všech aktivních i neaktivních vozidel zapojených do vlaku s podporou součinnosti pneumatických a elektrodynamických brzdových systémů.

Systém nadřazeného řízení umožňuje jízdu v některém z režimů :

  • ručním, kdy strojvedoucí nastavuje poměrný tah a účinek průběžné brzdy vlaku
  • automatizovaném
    • strojvedoucí nastavuje požadovanou rychlost jízdy a volí jízdní režim
    • s cílovým brzděním, kdy je jízda vlaku řízena samočinně na základě dat obsažených v tzv. mapě tratě, předpokladem je vybavení tratě traťovou částí
    • automatizovaném s cílovým brzděním a optimalizací jízdy vlaku, kdy je realizována energeticky optimální jízdní strategie.

Dodávka společnosti MSV elektronika se skládá ze dvou modulů nadřazeného řízení CRV AVV 91/380CRV_AVV_91_380 v redundantním zapojení, konstrukčně řešeného jako zásuvná kazeta do vozidlového počítače lokomotivy, klávesnic strojvedoucího ARR&AVV typu BKL03bkl03, snímačů magnetických informačních bodů MSIBmsib_24_200 a elektronickým protismykem ASS06.1ass06_1.