close PF2017

Loko TME-3

Realizace : 2012-2013
Počet : 7ks
Výrobce : CZ loko a.s.
Provozovatel :  Běloruské železnice

Lokomotiva TME 3 je určena pro lehkou a středně těžkou posunovací službu především na průmyslových vlečkách a tratích o rozchodu 1520mm. Dvounápravová motorová lokomotiva o hmotnosti 23 tun na nápravu disponuje elektrickým střídavým (AC/AC) přenosem výkonu. Lokomotiva je konstruována jako kapotová s věžovou kabinou strojvedoucího umístěnou blíže k zadnímu čelníku hlavního rámu. Uspořádání dvojkolí je Bo a maximální rychlost lokomotivy je 60km/h.

Řídící systém MSV elektronika umožňuje jízdu v režimech automatické regulace a díky mezivozové komunikaci ve standardu NVL umožňuje násovné řízení vozidel. Skládá se z vozového počítače MODURAIL_CRV_DPV_TME3/BY a modulů distribuovaného řízení MODURAIL_NR11_TME3/BY. Komunikace se strojvůdcem zajišťuje vedle standardních ovladačů (jízdní páka, spínač, tlačítka, kontrolky) displeje strojvůdce 10,4″  ZJS03zjs03_a/A a klávesnice ARR typ BKL10BKL10.

Vozidlo je vybaveno elektronickým protismykem s řídící jednotkou MODURAIL_ASS06.1_HDD a návěstními světly LED typu BKS02Nbks02.