close PF2017

Loko TEM-LTX

Realizace : 2012-2013
Počet : 7ks
Výrobce : CZ loko a.s.
Provozovatel :  Běloruské železnice

Lokomotiva řady TEM LTX je určena pro těžkou posunovací a traťovou službu na drahách celostátních, regionálních a vlečkách o rozchodu 1 520 mm. Čtyřnápravové motorové lokomotivy o hmotnosti 23 tun na nápravu disponují elektrickým střídavým (AC/AC) přenosem výkonu. Lokomotivy jsou konstruovány jako kapotové, s věžovou kabinou strojvedoucího umístěnou blíže k zadnímu čelníku hlavního rámu. Uspořádání dvojkolí je B’o B’o. Maximální rychlost lokomotiv je 100 km/h.

Řídící systém MSV elektronika umožňuje jízdu v režimech automatické regulace a díky mezivozové komunikaci ve standardu NVL umožňuje násobné řízení vozidel. Skládá se z vozového počítače MODURAIL_CRV_DPV_TEM_LTX_LT a modulů distribuovaného řízení CAN I/O 01can_a_d. Komunikace se strojvůdcem zajišťuje vedle standardních ovladačů (jízdní páka, spínača, tlačítka, kontrolky) displeje strojvůdce 10,4“ZJS03zjs03_a/A a klávesnice ARR typ BKL10BKL10.

Vozidlo je vybaveno elektronickým protismykem s řídící jednotkou MODURAIL_ASS06.1_HDD a reflektory LED typu BKS11bks11 a návěstními světly LED typu BKS02Nbks02.