close PF2017

Loko ř. 705.9 (T47.0M)

Realizace: 2005-2010
Počet: 5ks
Výrobce: JHMD a.s.
Provozovatel: Jindřichohradecké místní dráhy a.s. / České dráhy a.s.

Úzkokolejné dieselelektrické lokomotivy ř. T 47.0 s rozchodem 760 mm byly vyrobeny v 50. letech minulého století. Jsou provozovány na obou tratích Jindřichohradeckých místních drah a Českými drahami v Osoblaze.

MSV elektronika se podílela na zpracování projektu elektro modernizace lokomotiv, při které byl dosazen nový dieselový motor Liaz, třífázový synchronní alternátor Siemens Drásov a elektricky ovládaná brzda DAKO-BSE, zásadní inovací prošly jak interiéry stanovišť tak i řídící pulty strojvedoucího.

Řídící systém má integrované funkce registračního rychloměru, kontroly bdělosti, zobrazení jízdního řádu a obsluhy informačního systému cestujících v přípojných vozech Balm. Umožňuje násobné řízení a dálkové ovládání pomocí rádiového přenosu.

Řídící systém lokomotivy je tvořen vozovým počítačem MODURAIL_NR1 se skříní výkonových výstupů MODURAIL_NR3-NR4, displeji strojvůdce 8,4“ ZJS01zjs01, klávesnicemi strojvůdce ARR tap BKL02bkl02 a moduly distribuovaného řízení v pultech MODURAIL_NR11. Dieselový motor je ovládán stavěčem s krokovým motorem SKM-SM31_P.